Piotr Białasz
Pochodzę z Chełma na Lubelszczyźnie. Po ukończeniu II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie w 2002 r. i stażu podyplomowym w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie przez kilka lat pracowałem w Oddziale Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Chełmie. Od 2007 r. mieszkam z rodziną w Giżycku i pracuję w tutejszym szpitalu, gdzie od 2018 roku pełnię obowiązki Koordynatora Oddziału Neurologii. W 2010 r. zdałem egzamin specjalizacyjny z neurologii. W 2014 r. skończyłem studia podyplomowe "Medycyna Bólu" w Krakowie. Stale podnoszę swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
Moje główne zainteresowania medyczne to leczenie pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłupa, bólami i zawrotami głowy, migreną, chorobą Parkinsona, zaburzeniami pamięci.
Małgorzata Białasz
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, oraz Medycznego Studium Zawodowego im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku.
Fizjoterapią zawodowo zajmuję się od wielu lat. Pierwsze doświadczenia jako terapeutka zdobyłam w poznańskiej „Kręg-Clinic” – specjalistycznej klinice rehabilitacyjnej o profilu ortopedyczno-neurologicznym i chiropraktycznym.
Przez wiele lat pracowałam jako fizjoterapeutka na oddziałach zabiegowych (OIT, Chirurgia, Urologia, Zakaźny) w giżyckim szpitalu.
Od października 2017 r prowadzę gabinet rehabilitacyjny w którym zajmuję się diagnostyką i terapią schorzeń kręgosłupa, wykonuję masaże lecznicze i relaksacyjne.
Swoją pracę opieram na przekonaniu, że nasze zdrowie leży w naszych rękach, dlatego stawiam na aktywne włączanie pacjentów w proces ich leczenia wykorzystując elementy autoterapii oraz praktyczne wskazówki dla pacjenta, których celem jest uzyskanie i utrwalenie pożądanych efektów terapii.
Przykładam dużą wagę do fizjoprofilaktyki: uczę zasad zdrowego dla kręgosłupa ruchu, podkreślam znaczenie zasad ergonomii w życiu i pracy, dobieram do indywidualnych potrzeb pacjenta, ćwiczenia lecznicze i rehabilitacyjne.